Sizden Gelenler

Dalbaz Akademi Öğrenci Yorumları

Burak OKÇU

Üniversiteye hazırlık senemde, her açıdan kararsız, ders çalışmaya nereden ve nasıl başlayacağımdan bihaber durumdayken, bir arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştığım Dalbaz ailesi bana hem akademik, hem de insani açıdan oldukça önemli değerler kattı. Ortaöğrenim hayatımda pek parlak bir öğrenci olmamama rağmen Dalbaz'da geçirdiğim bir senede, hem nasıl ders çalışacağımı, hem de nasıl daha iyi bir birey olacağımı öğrendim. Ömrü boyunca tek başına oturup bir test çözmeye çalışmamış, akademik konularla pek ilgilenmemiş biri olarak, Dalbaz ‘dan sonra dikkate değer bir değişim yaşadım ve bir hedef uğrunda çabalamayı, gayret etmeyi ogrendim. Size sunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; DALBAZ, öğrencilerini derse boğup çalışmaktan soğutan klasik “kurs” kalıbının çok ötesinde... Bizlere bir yandan çalışmayı sevdirirken bir yandan da kişisel vasıflarını geliştiren sıcak bir aile ortamı vaat ediyor. Benden bir an olsun güvenini ve desteğini eksik etmeyen, Orhan ve Özlem hocama ve Dalbaz'ın birbirinden değerli hocalarına bana aşıladıkları değerlerden dolayı çok teşekkür ederim.

Dalbaz Akademi Öğrenci Yorumları

Beyza GENÇOĞLU

Dalbaz ailesiyle lise 3. sınıfa geçerken tanıştım. Şehir değiştirip Ankara'ya gelmiştim ve zor bir süreçten geçiyordum. Dalbaz'ı bir kurs olarak sınıflandırmak kesinlikle yanlış olur. Orhan hocam, Özlem hocam ve çok kıymetli kadrosuyla bir aileden farksızdı. İlgilerini, sevgilerini esirgemeden sabırla temelimi oluşturdular. Üniversiteye hazırlandığım zorlu süreçte yanımdan ayrılmadılar. Sadece kursta değil, hayatın her yerinde rehberlik yaptılar. Sınav kaygılarımı yenmemin en büyük yardımcıları Dalbaz ailesi oldu. Şimdi üniversite 2. sınıftayım, hala Orhan hocamı arar, akıl danışırım. Benim için şans olan Dalbaz ailesine ve kıymetli kadrosuna teşekkür ediyorum. Orhan hocamın tabiriyle “İYİ Kİ VARSINIZ”...

Dalbaz Akademi Öğrenci Yorumları

Taylan ÖZGÜR

Arkadaşlar merhaba...Ben 35 yaşında üniversite sınavına girmeye ve kendime yeni bir yol çizmeye karar verdim...Bu yolda en büyük şansım ise bir hafta sonra Özlem hocayla tanışmam oldu ve o andan itibaren de kendime her sıkıntımda açabileceğim bi kapı bulmuş oldum... Bana başarmak için çalışmayı, başaramazsam daha çok çalışmayı öğretti... Orhan hoca ve ekibi, her geçen gün matematiği kolaylaştırdılar ve sonunda istediğimi aldım...  Daha iyisini yapamamamın tek nedeni Orhan hocanın “yapma” dediği birkaç şeyi yapmış olmam... Dalbaz ailesini tanımak da, beraber başarmak da çok keyifliydi... VAROLSUNLAR...

Dalbaz Akademi Öğrenci Yorumları

Melike KAÇAN

Nasıl yapıyorlar bilmem ama yeteneklerinden biri de insanın karşısına en çok ihtiyaç duyulan zamanda çıkmak...
Herkesle olduğu gibi benim de yolumun canım Dalbaz ailemle kesişmesi kendime en uzak olduğum yani onlara en çok ihtiyaç duyduğum zamanda oldu. Tek amacım istediğim üniversiteyi kazanmaktı dershaneye başlarken, öyle çok şey değişti ki hayatımda, üniversite sadece küçük bir başlangıç oldu.

Kendimi bulduğum bu yolculukta, başlangıçta herkesleşmek için diretmeme rağmen peşinden gitmem gereken tek şeyin “kendi sesim” olduğunu öğrettikleri için, sonsuz sevgi ve sabırla her koşulda yanımda oldukları için ve dee hayatıma ekürim Deniz’in girmesini sağladıkları için teşekkürler...

İYİ Kİ VARSINIZ !...

Dalbaz Akademi Öğrenci Yorumları

Zeynep AVCI

Orhan Dalbaz ve Özlem Dalbaz denince aklıma hem bir öğretmen, hem anne-baba, hem abla-abi, hem sırdaş, hemde dost kavramları geliyor. Üniversiteye hazırlık senesi gerçekten çok zor bir senedir. Çok gerici çok stresli ve kendine güvenini tamamen kaybettiğin bir sene. İki ablamında Orhan ve Özlem hocanın öğrencisi oldukları ve beni çocukluğumdan beri tanıdıkları için o kadar şanslıyım ki... Başka türlü kimseyle bu seneyi çekemezdim sanırım. Kendi evimden çok onların evinde kalıp, kendi ailemden çok onları görüyordum. Bu asla şikayet ettiğim bir durum olmadı, aksine evlerine gitme amacım bazı zamanlar ders çalışmaktan çok bir şeye üzüldüğümde, canım sıkıldığında, ciddi anlamda bunaldığımda veya bir olaya çok mutlu olduğumda, olayı direkt gidip onlarla konuşmak, yorumlamak oldu. O gün beni çok mutlu eden bir olay yaşadıysam ondan daha güzeli bir an önce o olayı Özlem hocaya anlatmaktır. :)

Özlem ve Orhan hocanın bana hedefim olan Bilkent Üniversitesini kazandırmasından daha güzeli bana birçok korkumu yendirdiler, bana hayat hakkında bir sürü şey öğrettiler, bakış açımı değiştirdiler ve en önemlisi hiçbir karşılık beklemeden beni kendi çocukları gibi sevdiler. E tabi bende kendi annem babam gibi seviyorum. Bende ki emekleri çok büyük. Orhan Dalbaz ve Özlem Dalbaz benim için yeriniz çok ama çok ayrı sizi çok seviyorum.

Dalbaz Akademi Öğrenci Yorumları

Dicle ÇAKIN

Dalbaz benim için bir kurs değil, ikinci bir ev, ikinci bir aileydi. Orada sadece okul ve sınav ile ilgili değil hayatımdaki her şeyle ilgili destek gördüm.

Dile kolay üç senem geçti orada... Yeri geldi ailemden arkadaşlarımdan çok, hocalarımı gördüm. Ders çalışmak haricinde biriktirdiğim güzel anılarım oldu. Üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin hiç unutmayacağım bir yer Dalbaz benim için. Bende emekleri çok büyük.

Dilerim yolları da hep açık olur, benim gibi başka birçok öğrenciye de ikinci aile olurlar, birçok öğrencinin geleceğini inşa ederler.

Sevgilerim ve güzel dileklerim hep onlarla...

Dalbaz Akademi Öğrenci Yorumları

Tuna ÖZEN

Eğitim öğretim hayatım boyunca, bir çok farklı yere gittim, ders aldım, çok farklı insanlar tanıdım. Ama hiç birinde bu kadar samimi, sıcak insanlar tanımadım.

Dalbaz akademide ders almaya başladığım günden itibaren bütün hocalarım birer abi ve abla gibi dersle alakalı olsun olmasın, her konuda yanımda oldular.

Özellikle Özlem hocam, sanki annem gibi her derdime koştu...Benim olmaz yapamam dediğim ne varsa yapabileceğime inandırdı...

Lafı fazla uzatmadan, şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim; DALBAZ SADECE BİR EĞİTİM KURUMU DEĞİL BÜYÜK BİR AİLE'DİR.

Dalbaz Akademi Öğrenci Yorumları

Fırat SİVRİKAYA

Dalbaz, üniversiteye hazırlık sürecinde verdiğim en doğru kararlardan biriydi. Orhan hoca ve Özlem hoca gerçekten çok özel insanlar. Olay sadece üniversiteye hazırlanmak değil, matematiği öğrenmek. Matematikten korkan, sevmeyen bir insanı bile, matematiğe aşık ettirir bu iki değerli hocamız.

Hayat tabii ki sadece ders değil, bu iki hocamızdan hayata dair öğreneceğiniz çok fazla şey var. Orhan hoca ve Özlem hocamın, hayat görüşümün ve vizyonumun gelişmesinde çok büyük bir katkısı vardı. Dalbaz ile tanışmadan önce uzun yıllar boyunca Elektrik Elektronik mühendisliği okumayı istemiştim. Fakat ders arasındaki yaklaşık 15 dakikalık bir sohbetten sonra Orhan hoca, benim aslında Bilgisayar Mühendisliği okumayı istediğimi farketti ve ben şu anda Bilkent Üniversitesi'nde 4. Sınıf Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim ve bölümümden çok memnunum.

Belki Dalbaz ile tanışmasam Elektrik Elektronik okumak gibi bir hata yapacaktım ve bu benim üniversitede en az 1 seneme mal olacaktı...

Dalbaz ailesine bana olan tüm ilgilerinden ve katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Hedefini belirleyenler ve hedefine ulaşmak adına büyük adımlar atmak isteyenler için; “DOĞRU ADRES DALBAZ”.

Dalbaz Akademi Öğrenci Yorumları

Deniz MUTLUAY

Dalbaz'a gelmek hayatımdaki en büyük şansımdı...

Hayata karşı bakış açımı değiştirerek, beni hem sınava, hem de geleceğime hazırladılar...

Ögrencileri değil de kendi kızlarıymışım gibi ilgilendiler, beni sabırla dinlediler, doğruyu seçmem için önüme ışık tuttular, hayatıma girerek ve beni ekurimle tanıştırarak ailemi büyüttüler.

İYİ Kİ HAYATIMDALAR...

Dalbaz Akademi Öğrenci Yorumları

Serdar KAHYA

Hani bazı insanlar vardır, yaşamınıza dokunduklarında artık hiçbir şey eskisi gibi olmaz. Hayat denilen zorlu yolda bazen ışık tutar, bazen sırf varlığı bile güç verir. Bazen düştüğünüzde elini uzatır, yüreğinizden tutar sizi. Bilirsiniz ki o yolda artık bir can yoldaşınız abiniz, ablanız olmuştur .Onları düşünürken bütün cümlelerim” İYİ Kİ” ile başlıyor. İyi ki oradaymışım, İyi ki tanımışım.

Lise 2’de yollarımız keşistiğinde, açıkçası matematik sadece geçilmesi gereken bir dersdi benim için. Çünkü sürekli yarış ve sınav halinde geçen bir eğitim hayatı vardı, her sınava hazırlanan öğrenci gibi. Fakat bu sırada akıp geçen zamanda, hayata dair kaçırdığımız şeylerin farkında değildik. Orhan Hoca ve Özlem Hoca, sadece matematik öğretmekle kalmadılar; hayata farklı bir açıdan da bakmama da vesile oldular.

Tıpkı Nazım Hikmet’in dediği gibi “Namuslu bir kitap gibi güler, alnımızın terini silerdi” onlar. Sorgulamayı, farklı düşünmeyi, yılmamayı, sabrı, dostluğu, fedakarlığı ve en önemlisi daima sevmenin nasıl bir şey olduğunun eşsiz birer emsali oldular benim için. Ruhunuza dokunuşları belki de verebilecekleri en önemli şeydi, çünkü iyi bir eğitim ancak içinizin güzelleşmesiyle mümkündü. Herkes doktor, mühendis, avukat olabilir fakat asıl marifet; iyilikte, güzellikte kalabilmektir. En başta Orhan Hoca ve Özlem Hoca olmak üzere bütün öğretmenlerime katkılarından dolayı sonsuz şükranlarımı sunarım.

İYİ Kİ VARSINIZ, IŞIĞINIZ DAİM OLSUN...

Dalbaz Akademi Öğrenci Yorumları

Servethan AHÇI

O.D.T.Ü makineye giden yolculuğumda, Dalbaz’ı nasıl anlatabilirim bilmiyorum... Orhan hoca’nın konuya sonundan girip, aklımda soru kalmayana kadar anlatmasını mı dersiniz, Özlem hoca’nın bütün karmaşasına rağmen, geometriyi sade ve hızlı anlatmasını mı dersiniz,diğer derslerden bütün sorularınıza cevap veren candan hocaları mı dersiniz, mükemmel bir aile, mükemmel geçen iki senemdir Dalbaz...

Orhan hoca ve Özlem hoca, bu ailede şu ana kadar geçirdiğim süre içinde beni sadece üniversiteye hazırlakla kalmamış, aynı zamanda doğru soruları sormayı öğretmiş, bambaşka bir hayat görüşü kazandırmışlardır bana.
Onları anlatmaya kelimeler yetmez, yaşamanız lazım.

BİR İDOLDÜR ORHAN HOCA...

Dalbaz Akademi Öğrenci Yorumları

Sinem CEYLAN

Dalbaz’a başladığım ilk zamanlarda, dört işlem bile yapamıyordum. Parmaklarımı kullanıp hesaplayacağım derken, dakikalar geçiyordu. Temel eksiğim özellikle matematikte çok fazlaydı... Zaman geçtikçe, bu eksiğimin fazlasıyla kapandığını fark ettim ve bunun ana mimari Özlem Hoca’ydı.

“2+6” yı toplarken düşünen beni, geometride birbirinden farklı teoremler uygulayan bir mimara dönüştürdü kendileri:))

Tabi diğer hocalarımın emeklerinide göz ardı edemem. Çok stresli ve endişeli geçirdiğim seneyi, mümkün olduğu kadar çabuk atlatmamı sağladılar. Sıfırdan, hatta eksilerden hedefime olan yolculuğumda Özlem Hoca’mın imzası vardır.

HERŞEY İÇİN, TEKRAR BİNLERCE KEZ TEŞEKKÜR EDERİM...

Dalbaz Akademi Öğrenci Yorumları

Elif AYDİS

Dalbazla ilk tanıştığımda 7. Sınıfa gidiyordum. O zamanlar ders ortamının ve hocaların öneminin henüz farkında değildim ama zaman geçtikçe bunu anladım. Bu yüzden de en önemli senemde, yine Dalbaz’ı tercih ettimm :)
Hocaların içtenliği, ortamın sıcaklığı, en zor senemi en güzel senelerimden birine çevirdi. Tüm hocalarımdan ayrı ayrı, yepyeni düşünceler öğrendim ve tecrübeler kazandım. En güzeli de kursa şu anda bile gittiğimde, hala aynı sıcaklıkla karşılamaları...

Bende hocalarım gibi, insanlara bir faydam olmasını istediğimden fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümünü seçtim. Çok mutluyum; bunun için ve tüm herşey için TEŞEKKÜR EDERİM DALBAZ AİLESİ :))

Dalbaz Akademi Öğrenci Yorumları

Selinay GÜZEL

Matematik problemlerinin devrik cümleler gibi olduğunu, o cümleleri çözmeden önce ne söylediğini anlatan, soruyu yazarken istediği cevaba göre soru yazan, alışılmış matematik hocası kavramını değiştiren en sevdiğim hocalarım...

Sabrınız ve zamanınızı ayırıp beni bir PDRci yaptığınız için teşekkür ederim.

Umarım masterımı bir hocadan fazlası olan Özlem hocamın yanında yapabilirim...

Dalbaz Akademi Öğrenci Yorumları

Cengizhan ÖNSEL

Üniversite sınavlarından kendime yakıştıramadığım başarı puanıyla çıktığımda, moral ve motivasyonum dibe vurmuştu. Kendime, insanlara, hatta dünyaya karşı ümidim ve güvenim kalmamıştı. Bu esnada Dalbaz ailesiyle tanıştım. O zamanlar farkında değildim ama kısa zamanda her şeyin çok farklı olduğunu anladım. Herkes elinden gelen her şeyi ortaya koyuyordu. Hocalarımız gece yarısına kadar , hatta mola sürelerinde bile kendi zamanlarını bize ayırıyorlardı. Hem de zorlana zorlana değil, seve seve...

Ama tabii bende en çok ve en derin izler bırakan sevgili Orhan hocamla ilk dersimizde biraz garipsemiştim... Hiç karşılaşmadığım bir tarzdı onunkisi. Her zaman heyecanlı, enerjik, hep bizleri daha üst seviyeye çıkarmak için zorlayan, hiç kimseden duyamayacağınız espirileri, anıları olan, yeri gelir arkadaşınız, abiniz ve bir alim gibi sizi daima geliştiren, farklı bakış açısı kazandıran, öğütleyen, kişiliğinize ve bilgi haznenize değerli katkılarda bulunan...

Hiç kimse de Özlem hocamın özverisini, yakınlığını bu kadar üst seviyede görmediğimi ve hissetmediğimi altını çizerek söylemek isterim. Ders dışında içinden çıkmakta zorlandığınız durumları rahatlıkla paylaşabileceğiniz iyi yürekli ve fedakar bir insandır.

Dalbaz ismini de duyduğumda anlamını çok merak etmiştim ama bir türlü fırsat bulupta anlamını soramamıştım. Artık bunun bir önemi yok. Çünkü benim için “Dalbaz” demek; güven, çalışma azmi, özveri, fedakarlık ve en önemlisi eşine ender rastlanacak bir mütevazilik demektir.

Dalbaz ailesiyle tanışmama vesile olan ve bu aileyi bir daha hiç unatamayacak şekilde beynime daha da önemlisi kalbime kazıyan güzel insanlara sonsuz teşekkürü bir borç bilirim....TEŞEKKÜRLER